LMT logo
29-30. Septembris, 2021
R­īga, Latvija
Pilsētplānošanas hakatons

Par hakatonu

Pilsētplānošanas hakatons* (kas?)

Mad City pilsētplānošanas hakatons ir novatorisks un izaicinošs formāts, kas apvieno pilsētplānošanas, sadarbības un jaunāko tehnoloģiju aspektus. Tas ir pilsētplānošanas konkurss un vienlaikus - motivācijas vadīta spēle, sadarbības veidotājs un mācību process (skat. dažus attēlus no pagājušo gadu pasākumiem).

Termiņš (ir karalis)

Ierobežots laiks (24 stundas), kurā komandu dalībnieki veido savus risinājumus Daugavas krastmalas izaicinājumiem, veidojot praktisku rīcības plānu (telpisku “mazo soļu stratēģiju” nākamajiem 5 gadiem krastmalas attīstībai).

Mērķis (teritorija)

Mad City hakatona mērķis ir radīt jaunas un neparastas idejas Daugavas krastmalas attīstībai, savietojot informāciju par lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu (Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība),  iecerētos liela mēroga attīstības projektus Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un  pievienojot krastmalas uzlabojumus, kurus vēlas redzēt rīdzinieki (skat. ideju konkursa “Atlūzusī krastmala” materiālus).

Šāds lietišķs un saprotams plāns palīdzētu rīdziniekiem novērtēt nākotnē iespējamās pārmaiņas un ieguvumus, savas iespējas līdzdarboties procesos. Uzņēmējiem tas radītu priekšstatu par paredzamajām pārmaiņām un iespējām realizēt savus projektus, iesaistītajām valsts un pašvaldību organizācijām - iespējas papildināt un uzlabot savus projektus, savukārt Rīgas pilsētas pašvaldībai – veikt mērķtiecīgas/plānveida investīcijas  un darbības krastmalas izveidošanā par lieliskāko krastmalu Ziemeļeiropā.

Bet būtībā tā ir spēle.

Dalībnieki

Ikviens reģistrējies kā MadCity 2021 dalībnieks - vietējais iedzīvotājs, transporta inženieris, ainavu arhitekts, students, vadītājs, mārketinga eksperts, arhitekts, profesors, IT speciālists, attīstītājs, lielākas vai mazākas pašvaldības pārstāvis, vēl viens students, sociāli atbildīgs cilvēks, pilsētvides aktīvists, sabiedrisko attiecību speciālists, dabas eksperts, finanšu eksperts, žurnālists. Arī ķirurgs, astronauts, režisors. Un citi. Un TU.

Komandas un kategorijas

Dalībnieki tiks iepazīstināti ar komandu veidošanas noteikumiem (kategorijām) 29. septembrī, reģistrācijas laikā. Paralēli lekcijām un diskusijām katra dalībnieka individuālais uzdevums būs atrast savus komandas biedrus. Ātrā iepazīšanās (“speed dating”) kā viens otra iepazīšanas un grupu veidošanas process. Minimālais komandas dalībnieku skaits - septiņi (7) organizatoru noteikto kategoriju dalībnieki (savas jomas eksperti).

Komandas tiks reģistrētas pēc rindas principa. Komandu reģistrācija beigsies līdz 29.septembra pulksten 18:00 (vai arī brīdī, kad tiks sasniegts maksimālais komandu skaits, t.i., 10 komandas).

Pēc reģistrēšanās komandas saņems norādījumus, kuros būs iekļauti netieši norādījumi par nākamās dienas uzdevumiem. Katrai komandai būs norīkota atbalsta persona no organizatoru komandas.

30.09.2021 - otrā diena

Sacensību vieta – Daugavas krastmala, Spīķeru koncertzāle. Katrai komandai tiks piešķirts atsevišķs “galds” kopējā telpā, pie kura strādāt. Katrai komandai tiks nodrošināts hakatona teritorijas kartes, papīra lapas un flomasteri. Ir atļauts izmantot jebkādu tehnisko aprīkojumu.

KONKRĒTI UZDEVUMI

8:30
Pulcēšanās pie Rātsnama

Instruktāža un iepirkšanās ratiņu tests Jums jāsasniedz galapunkts Spīķeru koncertzālē 30 minūšu laikā, pa ceļam izpildot virkni uzdevumu (vai jāizmanto maģija).

9:00

Tiek paziņoti konkrēti uzdevumi. Tie būs saistīti ar pilsētvides uzlabojumiem (savienojumi, teritorijas, objekti), reāliem finansējuma piesaistes risinājumiem (pašvaldība / valsts / uzņēmējs / iedzīvotājs) un IT risinājumiem, kas palīdz atrisināt esošos attīstības jautājumus, radīt jaunas idejas Daugavas krastmalai kā interesantākajai krastmalai Ziemeļeiropā.

9:00 - 15:00

6 stundu laikā komandas izveido risinājumus dotajiem konkursa uzdevumiem. Vienlaikus jaundzimušās idejas un process tiek publicēts komandu Instagram kontos. Un jautājumi, kas uzdoti sociālajos medijos #madcityhackathon (veselīgas pusdienas nodrošinās AUSTRA! labākais ēdinātājs pilsētā)

15:00 – 17:00

Prezentācijas - katrai komandai ir 7 minūtes, lai prezentētu savas idejas un 3minūtes, lai atbildētu uz žūrijas un skatītāju jautājumiem. Komandas prezentē savas idejas sev vēlamā veidā (Instagram, prezentācijas, u.c.) visiem dalībniekiem un tiešsaistes skatītājiem (skatieties tiešraidi !!). Prezentāciju vērtē žūrija, tikmēr notiek arī tiešsaistes balsošana.

17:00
Balvas!!! 5000 EUR

Konkursa žūrija piešķir balvas labākajām komandām. Hakatona kopējais balvu fonds - 5000 eiro. Konkursa žūrijā: Angelo Meuleman, Carl Mossfeldt, Neils Balgalis, Pauls Timrots, Živile Šimkute, Gunta Anča, Einārs Jaunzems.

* Organizatori patur tiesības mainīt notikumu gaitu nebūtiskos veidos, iepriekš neinformējot dalībniekus. Intelektuālā īpašuma tiesības uz hakatona laikā radītajiem risinājumiem pieder organizatoriem.

Kādi jautājumi?

E-pasts: info@madcity.lv

Zvanīt \ Rakstīt \ Whatsapp: +371 27 373 939

Sociālie tīkli: